Menu

LISTA ELEVILOR REGHINENI PREMIANTI LA OLIMPIADE SAU CONCURSURI SCOLARE

MATEMATICĂ

1. Pilca Tudor (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Concurs Internațional „Geller David”
Locul III, Concurs Internațional de Matematică Aplicată
Locul I, Concurs Național Evaluare în Educație
2. Șerban Ștefana (Liceul Tehnologic „Petru Maior”)
Medalie bronz, Matematică, Olimpiada faza națională
Locul I și Premiul Special, Concurs „Al. Panaitopol”, București
Premiul I, Concurs „Marian Tarina”, Turda
Premiul I, Concurs „Al. Papiu Ilarian”, Tg-Mureș
Premiul II, Concursul Internațional de matematică „Cangurul”
Premiul II, Concurs „Gheorghe Lazăr”, Sibiu
Concursul „Grigore Moisil”, Bistrița
3. Cioată Ariana (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Clasament Național Evaluare în Educație
4. Simion Sonia (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Clasament Național Evaluare în Educație
5. Tomolea Victor (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Clasament Național Evaluare în Educație
6. Dobrescu Maria (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Clasament Național Evaluare în Educație
7. Suciu Andreea (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Clasament Național Evaluare în Educație
8. Bîndilă Carlos (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul III, Clasament Național Evaluare în Educație
9. Bocancea Silviu (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul III, Concurs Județean „Petru Maior”
10. Cioloca Paul-Cosmin (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul III, Clasament Național Evaluare în Educație

INFORMATICĂ

1. Dan Alexandru (Liceul Tehnologic „Petru Maior”) – Medalie argint, Olimpiada faza națională
Premiul I, Concursul „Grigore Moisil”, Bistrița
2. Oprea Florin (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Campion județean
3. Moldoveanu Mihai (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Campion județean

LIMBA ROMÂNĂ

1. Crișan Diana Loredana (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Clasament Național Evaluare în Educație
2. Șomodi Andrada (Școala Gimnazială „Alexandru Ceușianu”) – Locul II, Olimpiada faza națională
3. Apas Yasemin (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Clasament Național Evaluare în Educație
4. Peter Amalia (Școala Gimnazială „Alexandru Ceușianu”) – Locul III, Olimpiada faza națională
5. Mocan Paula (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul III, Clasament Național Evaluare în Educație

1. Bor Andreea (Școala gimnazială „Augustin Maior”) – Participant, Concurs Național de Lectură și Interpretare

ORTOGRAFIE

1. Vita Lea (Școala gimnazială „Augustin Maior”) – Participant, Olimpiadă,Faza Națională

GEOGRAFIE

1. Stuparu Giorgiana (Liceul Tehnologic „Petru Maior”) – Locul I, Olimpiada faza națională
2. Bozdog Ștefana Mara (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Premiul II, Concursul Național TERRA

CHIMIE

1. Silaghi Roland (Școala Gimnazială „Augustin Maior”)
– Locul I, Concursul de Chimie Maria Curie
Locul III, Concursul Național de chimie „Hevesy Gyorgyi” faza națională
Premiul Special, Concursul Național de chimie „Hevesy Gyorgyi” faza internațională

LIMBA MAGHIARĂ

1. Fekete Hanga (Școala Gimnazială „Alexandru Ceușianu”) – Premiul special, Olimpiada faza națională
2. Ferenczi Andrea (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) – Locul IV, Olimpiada faza națională
3. Portik Kriszta (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) – Locul IV, Olimpiada faza națională
4. Sipos Henrietta (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) – Locul IV, Olimpiada faza națională

LIMBA ENGLEZĂ

1. Friciu Mihai (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Clasament Național Evaluare în Educație
2. Șulea Alex (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Clasament Național Evaluare în Educație
3. Bucur-Sabău Maria (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Clasament Județean Evaluare în Educație

LIMBA GERMANĂ

1. Moldovan Cristina Maria (Liceul Tehnologic „Lucian Blaga”), Mențiune, Olimpiada, Faza Națională

LIMBA FRANCEZĂ

1. Ormenișan Oriana Maria (Școala Gimnazială „Augustin Maior”), Participant, Olimpiadă, Etapa Națională

MUZICĂ

1. Nistor Mara (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul I, Concurs Național de Interpretare Instrumentală al Liceelor de Artă
2. Morariu Ana Denisa (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) - Locul I, Concurs Național de Interpretare Instrumentală al Liceelor de Artă
3. Miclea Paul (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) - Locul I, Concurs Național de Interpretare Instrumentală al Liceelor de Artă
4. Pop Bianca (Clubul Copiilor Reghin) – Premiul I, Festival Național „Dialogul Talentelor”
5. Oprea Dorina (Clubul Copiilor Reghin) – Premiul I, Festival Național „Dialogul Talentelor”
6. Grup instrumental „Mugurelul”, (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul I, Concurs Național de Interpretare Instrumentală al Liceelor de Artă
7. Suciu Maria (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul II, Concurs Național de Interpretare Instrumentală al Liceelor de Artă
8. Farcaș Cezara Georgiana (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul III, Interpretare violonistică, Concurs Internațional Ungaria
- Locul III, Concurs Național de Interpretare Instrumentală al Liceelor de Artă

EDUCAȚIE PLASTICĂ

1. Varga Alex Gabriel (Școala Gimnazială nr. 4 Apalina) – Premiul I, Arte Plastice, Concursul Internațional „Toamna inspiră și dăruiește”
2. Valla Ramona Mădălin Școala Gimnazială nr. 4 Apalina – Premiul I, Arte Plastice, Concursul Internațional „Toamna inspiră și dăruiește”
3. Radui Minodora Antonia Școala Gimnazială nr. 4 Apalina - Premiul I, Arte Plastice, Concursul Internațional „Toamna inspiră și dăruiește”
4. Nagy Izabella (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) - Premiul I internațional,
5. Geczi Evelin (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) - Premiul I internațional
6. Ordog Hunor (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) – Premiul I internațional
7. Deak Anna Blanka (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”) - Premiul I internațional

DANS

1. Farcas Dariana (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Campionatul „Show Ballet Dance”, BALET
2. Borsa Daria(Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Campionatul „Jazz Balet”, BALET
3. Borsa Mara (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Campionatul „Jazz Balet”, BALET
4. Ansamblul „Stejărelul” (Clubul Copiilor Reghin) – Premiul I, Festival Național „Dialogul Talentelor”, secțiunea DANS POPULAR
5. Souca Natalia (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul 15, Olimpiada Mondială a Dansului BALET
6. Mureșan Tudor (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul II, Campionat Național de 10 Dansuri, Locul III, campionat Național de Dans Sportiv
7. Bîndilă Cristiana (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul IV, Campionatul „Show Ballet Dance”, BALET
8. Frandeș Paula (Școala Gimnazială „Mirona”) – Participare Campionat Național de Dans
9. Frandeș Ionuț (Școala Gimnazială „Mirona”) – Participare Campionat Național de Dans
10. Sălăgean Denis (Școala Gimnazială „Mirona”) – Participare Campionat Național de Dans
11. Bondrea Carmen (Școala Gimnazială „Mirona”) – Participare Campionat Național de Dans
12. Ungur Sergiu (Școala Gimnazială „Mirona”) – Participare Campionat Național de Dans

SPORT – EDUCAȚIE FIZICĂ

1. Ognean Mihnea Ionuț (Școala Gimnazială „Alexandru Ceușianu”) – Vicecampion mondial la Șah
2. Boga Delia – C.S. Master Karate – Campioană Național, Locul III Mondial, KARATE
3. Szabo Alexandru – C.S. Red Dragon Fight – Campion Național, Locul III Balcaniada de Juniori, JIU-JITSU
4. Boga Adriana – Campioană Națională, KARATE
5. Elvedi Raul - C.S. Master Karate - Vice-campion Mondial, Locul III, campionat național
6. Elvedi Rareș - C.S. Master Karate, Locul II, Campionat Mondial
7. Gliga Laurențiu Ovidiu (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul III, Karate, categoria KATAIA, Campionat Internațional
8. Alexandru Rareș - C.S. Master Karate, Medalie Bronz, Campionat European, Locul II, Campionat Național
9. Bartha Daniel (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul II, Judo, Faza Națională
10. Mărginean Stelian Silviu (Școala Gimnazială „Augustin Maior”) – Locul II, Ju-Jitsu, Concurs Național
11. Rafi Daniela – CSS Reghin – Locul III, Campionat Național, Locul I faza zonală, LUPTE LIBERE
12. Echipa de Baschet a Școlii Gimnaziale „Al. Ceușianu”, Locul V la U16 și Locul VII la U14, Olimpiada națională, alcătuită din:

Chiciudean Raluca
Pușcaș Andreea
Feiseș Andreea
Florea Andreea
Duda Alisa
Cirilescu Cristina
Pașcan Iulia
Pop Giorgiana
Varga Julia
Silaghi – Demeny Orsolya
Tavaszi Anita
Ercse Cristina

13. Echipa Școlii Gimnaziale „Al. Ceușianu” pentru BABY BASCHET, Premiul VIII, Concurs Național de Baschet, compusă din:
Feher Ariana – Carla
Jijie Adelina
Lung Dalia – Maria
Mircea Viana – Ioana
Mircea Paula – Maria
Luca Alexandra
Ionescu Mara
Pop Lucia
Mailat Dorotea
Lascoschi Paula - Alexia
Nistor Minola - Andrea
Maris Larisa

14. Echipa Școlii Gimnaziale „Al. Ceușianu” pentru MINI-BASCHET, Premiul II, Concurs Județean de Baschet, compusă din:

Sava Maria - Alexandra
Magyarosi Alesia – Roberta
Costinaș Adriana - Cristina
Balog Krisztina
Costinaș Andrea - Maria
Simon Denisa
Siska Melisa
Damian Ioana
Cengher Beatrice – Claudia
Sobariu Diana - Larisa
Demeny Beatrice - Andreea

15. Vultur Florina – CSS Gimnaziul Al. Ceușianu – Lot Național U16

INDUSTRIA ALIMENTARĂ

1. Pop Cristina (Liceul Tehnologic „Ioan Bojor”), Participare, Olimpiadă, Faza Națională

EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ

1. Halati Roxana (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”), Participant, Olimpiadă, Faza Națională
2. Boroș Adelina (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”), Participant, Olimpiadă, Faza Națională

EDUCAȚIE RUTIERĂ

1. Savina Ioana (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”), Locul IV, Olimpiadă, Faza Națională
2. Moldovan Denis (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”), Participant, Olimpiadă, Faza Națională

CULTURĂ CIVICĂ

1. Gorea Alexandru (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”), Participant, Olimpiadă, Faza Națională
2. Luca Roxana (Școala Gimnazială „Florea Bogdan”), Participant, Olimpiadă, Faza Națională

Tomolea Anamaria (Școala Gimnazială „Mirona”) – Locul I, Clasament Național Evaluare în Educație

back to top

ULTIMELE ARTICOLE ADAUGATE

REGHINUL IN IMAGINI

NAVALIREA TATARILOR LA REGHIN
Anamaria  Tomolea, o eleva care poarta in privire sclipirea autenticitatii
REPOPULAREA REGHINULUI
ZEITA FRUMUSETII, ANCA POP, SE DESTAINUIE REGHINENILOR.
ACTIVITATEA INSPECTORATULUI TERITORIAL DE MUNCA MURES
DAREGHINTV CASTIGATOAREA SIMFEST 2013
S-A INTORS LA PRIMA DRAGOSTE: RADIO-UL
Holera si ciuma neagra in istoria Reghinului
APIA a inceput de vizare a carnetelor agricole
Filmul sfarsitului
Vizitele la spital permise doar intre orele 15-20
ACADEMICIANUL OVIDIU BOJOR LA REGHIN
DUPA 25 DE ANI, AU REINCEPUT SERBARILE IERNII LA REGHIN
GALA SPORTULUI REGHINEAN - PREMIANTII ANULUI 2013
MARIA PRECUP - MESAJUL DE ZIUA INTERNATIONALA A FEMEI
RODICA NEGRU DE LA CREDINTA LA INCREDERE
Disparitie
Elixirul frumusetii la "Felly"
CONFISCARI DE MATERIAL PIROTEHNIC LA REGHIN
PRIMUL STRAND DE LUX LA REGHIN
FURT DE ENERGIE ELECTRICA LA IDICEL
In atentia persoanelor cu dizabilitati si a apartinatorilor acestora
Temnita Reghinului
HORATIU FORGACI - CAMPION NATIONAL LA CULTURISM
RAGCL  Reghin are cel mai mic pret din Romania la transportul în comun
BISERICA DIN HABIC A FOST RESFINTITA
,,Reghin orasul viorilor” asteapta creatiile elevilor reghineni
CAMPANIA DE AJUTORARE PENTRU NORA CHIFOR
CRISTIAN ASZALOS O REVELATIE IN PRESA SPORTIVA
Omagiu  ultimului om de stiinta autodidact al Transilvaniei Kohl Istvan
LUCHIAN PANTEA, UN ACTOR NECONVENTIONAL
SAMBATA LA ZILELE REGHINULUI
GALA SPORTULUI REGHINEAN
COD GALBEN DE CANICULA
Florin Vos cel mai mediatizat artist reghinean
Secretul unei casnicii - familia Maior
"O noapte furtunoasa" la Reghin
SAMBATA: BYRON LA TEATRUL NATIONAL
Gospodari şi oameni de onoare din judeţul Mureş